ranking lokat

Ranking lokat marzec 2011

W rankingu lokat marzec 2011 na czołowych pozycjach wciąż utrzymują się lokaty Idea Banku i Getin Online. Oba banki dla najlepszych lokat wprowadziły jednak ograniczenie - jeden klient może założyć maksymalnie jedną lokatę o naprawdę wysokim oprocentowaniu.


Najlepszą lokatą w marcu 2011 jest Lokata Przedsiębiorcza Idea Banku. Przeznaczona tylko dla przedsiębiorców lokata oprocentowana jest na 8,05% z dzienną kapitalizacją na okres dwóch miesięcy. Daje to po dwóch miesiącach zysk porównywalny z lokatą standardową na 10% w skali roku. Jak już wspominaliśmy jeden przedsiębiorca może założyć tylko jedną taką lokatę i tylko jeden raz.

Podobnie jak w przypadku drugiej lokaty w rankingu lokat marzec 2011 czyli oferty Getin Online. Lokata oprocentowana jest na 5,64% z codziennym naliczaniem odsetek na okres dwóch miesięcy i daje porównywalny zysk z tradycyjną lokatą na 7% w skali roku.

Pozostałe lokaty nie dają aż tak dużego zysku. Zaznaczyć należy, że w ostatnim czasie dzienną kapitalizację odsetek wprowadził AIG Bank, który plasował się w czołówce rankingu wśród lokat tradycyjnych. Najlepiej oprocentowana lokata z dzienną kapitalizacją w AIG Banku wynosi jednak tylko 5,05% a okres lokaty wynosi aż 36 miesięcy.

W lutym pojawiły się pogłoski o tym, że rząd planuje zakończyć możliwość omijania podatku Belki za sprawą lokat z dzienną kapitalizacją odsetek i zmieni ordynację podatkową. Dzięki proponowanemu przez rząd zaokrąglaniu podstawy opodatkowania i samego podatku do groszy zamiast do pełnych złotych, jak to jest obecnie, skończy się możliwość unikania opodatkowania od zysków z lokat na lokatach jednodniowych. Na pewno będzie miało to wpływ na oferty lokat banków w najbliższym czasie dlatego radzimy trzymać rękę na pulsie i przeglądać regularnie nasz ranking lokat.

Na początku marca 2011 roku na posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej, zdecydowano, że nie wzrosną stopy procentowe. Oznacza to, że nie należy spodziewać się wzrostu oprocentowania lokat w marcu 2011 z tytułu wzrostu stóp. Niestety, styczniowa decyzja RPP nie pociągnęła za sobą znacznej poprawy w tym zakresie. Najprawdopodobniej jednak już na najbliższym posiedzeniu RPP podniesie stopy i da impuls do podwyższenia oprocentowania depozytów. Czy tak się stanie - zobaczymy.

Zachęcamy również do skorzystania z naszego kalkulatora lokat, za pomocą którego można wyliczyć zysk z każdej lokaty.
…wstecz
zobacz także:
 • Ranking lokat marzec 2013
 • Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.
 • Ranking lokat luty 2013
 • Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.
 • Ranking lokat styczeń 2013
 • Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.
 • Ranking lokat grudzień 2012
 • Idą święta więc czas na ranking lokat grudzień 2012. Poprzedni miesiąc obfitował w zmiany oprocentowania lokat w wielu bankach. Najlepsze lokaty grudzień 2012 jeszcze dorównują wysokością zysków w odniesieniu do listopada ale tendencja jest jedna - banki obniżają oprocentowanie wraz z wyraźną zmianą nastawienia Rady Polityki Pieniężnej odnośnie stóp procentowych.
 • Ranking lokat listopad 2012
 • Ranking lokat październik 2012
 • Ranking lokat wrzesień 2012
 • Ranking lokat czerwiec 2012
 • Ranking lokat maj 2012
 • Ranking lokat kwiecień 2012

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

Kredyt Bank lokaty

bank lokata oprocentowanie

BGŻ lokaty

bank lokata oprocentowanie

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

ranking lokat trzymiesięcznych

Lp lokata w banku %
1 mBank 4
2 Idea Bank 4
3 Bank Millennium SA 3.25
4 Bank BGŻ Optima 3.2
5 Euro Bank S.A. 3
6 Getin Noble Bank SA 2.8
7 Noble Bank S.A. 2.8
8 neoBANK 2.8

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© 2009 iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.