Ranking lokat miesięcznych marzec 2011

data publikacji: 2011-03-06
Wśród lokat miesięcznych w marcu 2011 na czołowych lokatach znajdują się lokaty z dzienną kapitalizacją pozwalające na ominięcie podatku Belki. W związku z zapowiadaną zmianą w ordynacji podatkowej to jeden z ostatnich miesięcy, kiedy można jeszcze zdecydować się na założenie tego typu lokat i legalnie uniknąć podatku Belki.
Na pierwszej pozycji w rankingu lokat miesięcznych w marcu 2011 roku znajduje się Allianz Bank z Lokatą z codziennym zyskiem. Oprocentowanie lokaty wynosi 3,65% i pozwala uzyskać 31 złotych z 10 000 złotych zainwestowanych na lokacie. Oczywiście zysk z lokaty nie jest opodatkowany dzięki mechanizmowi dziennej kapitalizacji. Na drugim miejscu w zestawieniu znajduje się również produkt z dzienną kapitalizacją czyli Dobolokata banku Inteligo. Oprocentowanie na Dobolokacie miesięcznej jest niewiele niższe niż w Allianz i wynosi 3,6% co da 30,69 zł zysku bez Belki po zakończeniu lokaty na kwotę 10 000 złotych.

Kolejne miejsca w zestawieniu zajmują już tradycyjne lokaty o nominalnie wyższym oprocentowaniu ale należy pamiętać, że od zysku z takich lokat pobieranych jest 19% podatku Belki. Na trzecim miejscu znajduje się Lokata terminowa w Eurobanku oprocentowana na 4,1% w dwóch wersjach: ze stałym i zmiennym oprocentowaniem. Na czwartym miejscu uplasowały się lokaty Toyota Banku i Santander Consumer Banku, który przejął AIG Bank wraz z jego ofertą lokat. Obie lokaty są oprocentowane na 4% w skali roku.

Kolejne miejsca zajęły oferty Allianz Banku, Meritum Banku oraz Lukas Banku.

Niestety oprocentowanie lokat miesięcznych pozostawia wiele do życzenia. Wyższe oprocentowanie można jeszcze otrzymać na kontach oszczędnościowych. Na Konto Mocno Oszczędzającym w Polbanku wciąż obowiązuje oprocentowanie 4,75% z dzienną kapitalizacją dający zysk z 10 000 złotych po miesiącu w wysokości 40,39 złotych. Więcej niż na lokatach miesięcznych zarobimy również na kontach oszczędnościowych w Meritum Bank, gdzie oprocentowanie wynosi 4.50%, w Kredyt Banku na Lokacie Swobodnej - 4.30%, czy w BPH na Sezam Oszczędzam Plus - 4,2%.

Pozycja Bank Lokata Oprocentowanie Kapitalizacja
1 Allianz Bank Lokata z codziennym zyskiem 3,65% dzienna
2 Inteligo Dobolokata 3,6% dzienna
3 Eurobank
Lokata terminowa 4,1% miesięczna
3 Santander Consumer Bank Zysk+ 4% miesięczna
5 Toyota Bank Lokata terminowa 4% miesięczna
6 Allianz Bank Allianz Lokata 3,95% miesięczna
7 Meritum Bank Lokata Standardowa Internetowa 3,7% miesięczna
8 Lukas Bank Lokata terminowa przez Internet 3,6% miesięczna
9 Bank Millennium Millenet 3,3% miesięczna

…wstecz

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!