Meritum Bank oferuje nową lokatę antybelkową

Od 18 lutego 2011 roku w Meritum Banku można założyć promocyjną lokatę 3-miesięczną z dzienną kapitalizacją, która będzie dostępna w ofercie jedynie do końca miesiąca. Oprocentowanie lokaty wynosi maksymalnie 4,83% i można ją porównać z tradycyjną lokatą na 6% w skali roku z podatkiem Belki.
Dla wszystkich osób, którzy chcą inwestować na dłuższy okres czasu, Meritum Bank przygotował atrakcyjnie oprocentowane lokaty półroczne i roczne.

Od 1 lipca 2011 rząd zapowiada wprowadzenie zmian, które zapobiegną obchodzeniu tak zwanego "podatku Belki", który zacznie obowiązywać również w przypadku lokat jednodniowych posiadających codzienne kapitalizowane odsetki nie przekraczające 2,49 zł. Zmiany planowane przez Ministerstwo Finansów spowodują, że każdy zysk z lokaty będzie obciążony podatkiem.

Ze względu na przygotowywane zmiany, Meritum Bank przygotował specjalną ofertę dla posiadaczy rachunków w Meritum Banku, jak również dla osób, które do tej pory nie korzystały z usług banku. Od 18 do 28 lutego obowiązywać będzie promocja lokat 3-miesięcznych z dzienną kapitalizacją, dających zysk porównywalny z 6% na tradycyjnych depozytach.

  Oprocentowanie lokaty Odpowiednik standardowej lokaty
dla posiadaczy konta w Meritum Banku 4,83% 6,00%
bez konieczności posiadania konta w Meritum banku 4,75% 5,90%


"Przygotowaliśmy nową promocyjną lokatę z myślą o klientach, którzy chcą wykorzystać możliwość uzyskania zysku z lokat jednodniowych bez dodatkowego opodatkowania. Osoby, które założą promocyjną 3-miesięczną lokatę uzyskają najlepszą obecnie ofertę na rynku." – mówi Piotr Stankiewicz, Kierownik ds. Produktów Depozytowych i Lokacyjnych Meritum Banku.

To ostatnia szansa na nieoprocentowany zysk z atrakcyjnie oprocentowanych lokat. Nową lokatę mozna założyć zarówno w Internecie jak i w systemie e-bankingu, a dzięki dziennej kapitalizacji odsetek, efektywne oprocentowanie promocyjnej lokaty jest wyższe niż na standardowych lokatach. Każdego kolejnego dnia oprocentowanie liczone jest od kwoty powiększonej o odsetki z dnia poprzedniego. Promocyjna lokata zachowa charakter lokaty antypodatkowej, gdyż zgodnie z obowiązującą ordynacją podatkową, nie będzie od niej pobierany podatek od zysków kapitałowych, a okres trwania lokaty zostanie zakończony przed wprowadzeniem nowych regulacji.

"Oferujemy również klientom standardowe lokaty półroczne oraz roczne, na których można zarobić odpowiednio 4,95% i 5,45%. Tego typu depozyty mogą efektywnie zastąpić popularne w ostatnim czasie lokaty z dzienną kapitalizacją, które po zmianie ordynacji podatkowej również zostaną objęte podatkiem od zysków kapitałowych." – mówi Piotr Stankiewicz, Kierownik ds. Produktów Depozytowych i Lokacyjnych Meritum Banku.
…wstecz
zobacz także: