ranking lokat

Meritum Bank oferuje nową lokatę antybelkową

Od 18 lutego 2011 roku w Meritum Banku można założyć promocyjną lokatę 3-miesięczną z dzienną kapitalizacją, która będzie dostępna w ofercie jedynie do końca miesiąca. Oprocentowanie lokaty wynosi maksymalnie 4,83% i można ją porównać z tradycyjną lokatą na 6% w skali roku z podatkiem Belki.


Dla wszystkich osób, którzy chcą inwestować na dłuższy okres czasu, Meritum Bank przygotował atrakcyjnie oprocentowane lokaty półroczne i roczne.

Od 1 lipca 2011 rząd zapowiada wprowadzenie zmian, które zapobiegną obchodzeniu tak zwanego "podatku Belki", który zacznie obowiązywać również w przypadku lokat jednodniowych posiadających codzienne kapitalizowane odsetki nie przekraczające 2,49 zł. Zmiany planowane przez Ministerstwo Finansów spowodują, że każdy zysk z lokaty będzie obciążony podatkiem.

Ze względu na przygotowywane zmiany, Meritum Bank przygotował specjalną ofertę dla posiadaczy rachunków w Meritum Banku, jak również dla osób, które do tej pory nie korzystały z usług banku. Od 18 do 28 lutego obowiązywać będzie promocja lokat 3-miesięcznych z dzienną kapitalizacją, dających zysk porównywalny z 6% na tradycyjnych depozytach.

  Oprocentowanie lokaty Odpowiednik standardowej lokaty
dla posiadaczy konta w Meritum Banku 4,83% 6,00%
bez konieczności posiadania konta w Meritum banku 4,75% 5,90%


"Przygotowaliśmy nową promocyjną lokatę z myślą o klientach, którzy chcą wykorzystać możliwość uzyskania zysku z lokat jednodniowych bez dodatkowego opodatkowania. Osoby, które założą promocyjną 3-miesięczną lokatę uzyskają najlepszą obecnie ofertę na rynku." – mówi Piotr Stankiewicz, Kierownik ds. Produktów Depozytowych i Lokacyjnych Meritum Banku.

To ostatnia szansa na nieoprocentowany zysk z atrakcyjnie oprocentowanych lokat. Nową lokatę mozna założyć zarówno w Internecie jak i w systemie e-bankingu, a dzięki dziennej kapitalizacji odsetek, efektywne oprocentowanie promocyjnej lokaty jest wyższe niż na standardowych lokatach. Każdego kolejnego dnia oprocentowanie liczone jest od kwoty powiększonej o odsetki z dnia poprzedniego. Promocyjna lokata zachowa charakter lokaty antypodatkowej, gdyż zgodnie z obowiązującą ordynacją podatkową, nie będzie od niej pobierany podatek od zysków kapitałowych, a okres trwania lokaty zostanie zakończony przed wprowadzeniem nowych regulacji.

"Oferujemy również klientom standardowe lokaty półroczne oraz roczne, na których można zarobić odpowiednio 4,95% i 5,45%. Tego typu depozyty mogą efektywnie zastąpić popularne w ostatnim czasie lokaty z dzienną kapitalizacją, które po zmianie ordynacji podatkowej również zostaną objęte podatkiem od zysków kapitałowych." – mówi Piotr Stankiewicz, Kierownik ds. Produktów Depozytowych i Lokacyjnych Meritum Banku.
…wstecz
zobacz także:

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

BPH lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank BPH S.A. Nowy Gatunek Lokata terminowa oprocentowana na 4 % w skali roku.
Bank BPH S.A. e-Lok@ta Lokata terminowa oprocentowana na 1.25 % w skali roku.
Bank BPH S.A. Lokata Lojalnościowa Lokata terminowa oprocentowana na 1.21 % w skali roku.
Bank BPH S.A. e-Lok@ta Lokata terminowa oprocentowana na 1.2 % w skali roku.

Getin lokaty

bank lokata oprocentowanie
Getin Noble Bank SA Lokata Mobilna Lokata terminowa oprocentowana na 3 % w skali roku.
Getin Noble Bank SA Lokata na Nowe Środki Lokata terminowa oprocentowana na 2.8 % w skali roku.
Getin Noble Bank SA e-Lokata Progresywna Lokata terminowa oprocentowana na 2.5 % w skali roku.
Getin Noble Bank SA e-Lokata Tradycyjna Lokata terminowa oprocentowana na 2.4 % w skali roku.

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

ranking lokat trzymiesięcznych

Lp lokata w banku %
1 Idea Bank 4
2 mBank 4
3 Bank Millennium SA 3.25
4 Bank BGŻ Optima 3.2
5 Euro Bank S.A. 3
6 Getin Noble Bank SA 2.8
7 Noble Bank S.A. 2.8
8 neoBANK 2.8

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.