Obniżka oprocentowania Lokaty Optymalizator w Noble Bank

data publikacji: 2011-02-03
Noble Bank od 1 lutego 2011 roku obniżył oprocentowanie dla trzech najkrótszych okresów Lokaty Optymalizator II. Zmiana dotyczy oprocentowania lokaty na 3, 6 i 12 miesięcy.
Lokata Optymalizator II na trzy miesiące oprocentowana jest obecnie na 4,3% co oznacza obniżkę z 4,445%, lokata półroczna Optymalizator II oprocentowana jest na 4,6% a poprzednio oprocentowanie wynosiło 4,86% natomiast na rocznej lokacie Optymalizator II można liczyć na oprocentowanie 4,86% a więc spadek z 5,02%.

Lokata Optymalizator II w Noble Banku dzięki dziennej kapitalizacji przez długi okres czasu utrzymywała się w czołówkach rankingu lokat.
…wstecz
zobacz także:
  • Lokata Optymalizator w Noble Banku
  • Do niedawna Lokata Optymalizator była jedną z najlepszych lokat na rynku. Dzięki dziennej kapitalizacji odsetek lokata pozwala dodatkowo zaoszczędzić pieniądze standardowo odprowadzane w ramach podatku Belki.
  • Getin Noble Bank zainteresowane przejęciem polskiego oddziału WestLB
  • Połączony niedawno Getin Noble Bank jest zainteresowany przejęciem polskiego oddziału banku WestLB. WestLB działa w Polsce jako wyspecjalizowany bank korporacyjny. Obsługuje duże i średnie firmy. Zajmuje się także finansowaniem większych przedsięwzięć, m.in. infrastrukturalnych.
  • Getin Bank i Noble Bank operacyjnie już się połączyły
  • Fuzja Getin Banku i Noble Banku z prawnego punktu widzenia zostanie zakończona 4 stycznia 2010 roku, ale na poziomie operacyjnym oba banku już się połączyły. Fuzna ma przynieść oszczędności w postaci mniejszych nakładów na marketing oraz zmniejszenie kosztów informatycznych.

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!