Kapitalne Konto w ofercie banku BPH

data publikacji: 2011-01-28
Dnia  27 stycznia 2011 roku bank BPH rozszerzył swoją ofertę o nowe konto osobiste o nazwie "Kapitalne konto". Opłata miesięczna za prowadzenie konta wynosi 9,99 złotych, ale w zamian za to jego posiadacz nie ponosi dodatkowych kosztów, które często w innych bankach są płatne.
Posiadacz konta kapitalnego może założyć rachunek oszczędnościowy, którego prowadzenie będzie darmowe. Rachunek objęty jest również bezpłatnym, szerokim pakietem usług assistance. W skład pakietu wchodzi:
  • assistance medyczne (m.in. wizyta lekarza lub pielęgniarki, transport do placówki medycznej),
  • assistance domowe (m.in. pomoc specjalisty na wypadek awarii, również w domku letniskowym)
  • assistance samochodowe (m.in. holowanie, dostarczenie paliwa, transport after-party).
Ponadto pakiet obejmuje usługi informacyjne (infolinia: motoryzacyjna, remontowa, prywatny nawigator, dom i ogród) oraz concierge, z których Klienci mogą korzystać bez ograniczeń, 24 godziny na dobę. Co więcej, z pakietu mogą korzystać wszyscy właściciele konta, a w zakresie assistance medycznego również ich dzieci.

Nie objęte opłatami są takie czynności jak: wypłata gotówką ze wszystkich bankomatów w Polsce, przelewy krajowe w złotych – zarówno online, jak i w oddziale, polecenia zapłaty i zlecenia stałe. Klienci posiadający konto kapitalne otrzymują bezpłatną kartę do konta i darmowy dostęp do bankowości internetowej.

Wprowadzenie konta zostało poprzedzone badaniami na temat potrzeb i oczekiwań Polaków w zakresie kont osobistych. Respondenci wskazali na trzy najistotniejsze aspekty:
  • wygodę w korzystaniu z rachunku bankowego przy codziennym gospodarowaniu domowym budżetem, czyli darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, realizację przelewów, dostęp do konta przez internet;
  • oszczędzanie – bezpłatne i wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe;
  • usługi assistance – pomoc na wypadek nagłej choroby, awarii czy wypadku.
Na życzenie Klient może korzystać z mechanizmu wspierającego oszczędzanie. Opcja autooszczędzania polega na tym, że Klient może ustalić limit na Kapitalnym koncie, powyżej którego środki stanowiące nadwyżkę finansową będą na koniec każdego dnia lokowane na wysoko oprocentowanym koncie oszczędnościowym. Jego oprocentowanie jest wyższe niż standardowe i obecnie wynosi 4,42% w skali roku.

- Poznaliśmy wymagania Klientów i w odpowiedzi na nie stworzyliśmy Kapitalne konto, które zapewnia wygodę w życiu codziennym, bezpieczeństwo i wsparcie w oszczędzaniu, a wszystko w ramach jednej miesięcznej opłaty, bez gwiazdek – powiedział Grzegorz Jurczyk, Wiceprezes Zarządu Banku BPH, odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i zarządzanie produktami.
…wstecz
zobacz także:
  • Lokata inwestycyjna w BPH
  • Bank BPH otworzył zapisy na nową lokatę inwestycyjną "Lokata Inwestycyjna Czwórka na medal". Lokata pozwala zarobić na wzrostach największych spółek na warszawskiej giełdzie.
  • KNF wyraziła zgodę na połączenie GE Money Banku i Banku BPH
  • Komisja Nadzoru Finansowego 21 grudnia 2009 roku wyraziła zgodę na połączenie Banku BPH i GE Money Banku. Planowane połączenie obu banków ma nastąpić z końcem tego roku.

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!