kalkulator lokat

Lokaty styczeń 2011

Nowy rok zaczynamy tradycyjnym zestawieniem miesięcznym - lokaty styczeń 2011. W styczniu 2011 mamy zmiany spowodowane kosmetycznymi korektami w zakresie oprocentowania lokat bankowych przeprowadzonymi przez banki w końcówce roku 2010, nie zabrakło jednak nowych, bardzo ciekawych propozycji.


Najlepszymi ofertami, jakimi warto się zainteresować są lokaty z dziennym oprocentowaniem. Dzięki temu możemy w prosty sposób uniknąć podatku Belki. Poza tym lokaty dzienne nie zamrażają oszczędności na dłuższy okres, jeśli pojawi się na rynku atrakcyjniejsza oferta szybko można uruchomić środki z lokaty dziennej aby skorzystać z niej. Niestety oprocentowanie lokat dziennych nie zmieniło się w stosunku do poprzednich miesięcy. Najlepsze lokaty dzienne oprocentowane są jedynie na 4% w skali roku i przegrywają z wieloma kontami oszczędnościowymi z dzienną kapitalizacją odsetek, który funkcjonalnie niewiele różnią się od lokat dziennych:

Toyota Bank Plan depozytowy +19 4%
BOŚ Bank Lokata jednodniowa Każdy Dzień Dobry 4%
Bank BGŻ eBGŻ 3,8%
BZ WBK Lokata Codziennie Zarabiająca 3,75%
mBank mLOKATA 3%
Bank Millennium Millenet 3%
MultiBank Lokata jednodniowa 3%
 
Najlepsze konta oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją odsetek:
Polbank EFG Konto Mocno Oszczędzające 4,75%
Meritum Bank ICB MeritumKonto Silnie Zarabiające 4,50%
Kredyt Bank Lokata swobodna 4,30%
Bank BPH Sezam Oszczędzam Plus 4,20%
DB PBC db Konto Oszczędnościowe 24h 4,09%
  
Dzienną kapitalizacją odsetek charakteryzują się również najlepsze oferty lokat na dłuższe terminy. Jedyną różnicą jest zamrożenie kapitału na dłuższy okres. Wśród lokat miesięcznych trwa posucha, lepiej prezentują się oferty lokat dwumiesięcznych, które są kompromisem między czasem, na jaki musimy zamrozić środki a wyższym oprocentowaniem niż na najlepszych kontach oszczędnościowych. Ciekawą ofertę prezentuje nowy bank - Idea Bank.   

W zakresie lokat dla przedsiębiorców Idea Bank oferuje Lokatę przedsiębiorczą na start z z dziennym oprocentowaniem 6,02%, który daje zysk porównywalny z lokatą tradycyjną na 7,5% w skali roku. Okres trwania lokaty to jedynie dwa miesiące a kwota musi zawierać się w przedziale 500 zł a 10 000 zł. Aby oprocentowanie było tak wysokie przedsiębiorca musi przesłać do banku kopię wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.

Jak wyliczył kalkulator lokat bankowych na lokacie 6,02% z 10 000 złotych można uzyskać aż 97,74 złotych odsetek nie martwiąc się o podatek.

Dla pozostałych klientów indywidualnych bank również przygotował wartą uwagi ofertę. Lokata Podwójna to pakiet dwóch lokat wysoko oprocentowanych z dzienną kapitalizacją odsetek. Jedna oprocentowana na 5,65% na 2 miesiące a druga na 12 miesięcy z oprocentowaniem dziennym 5,52%. Lokaty dają zysk porównywalny z lokatami tradycyjnymi oprocentowanymi na 7% w skali roku. Minimalna kwota pozwalająca założyć Lokatę Podwójną wynosi 2 000 złotych. Klienci mogą zakładać nieograniczoną ilość takich lokat. Więcej informacji o Idea Bank.

Dobrą ofertę lokaty 2-miesięcznej posiada również Getin Bank. Lokata na start z dzienną kapitalizacją odsetek charakteryzuje się oprocentowaniem w wysokości 5,64%. Niestety, klienci mogą założyć jedynie jedną taką lokatę.

Pozostałe oferty lokat 2-miesięcznych odstają od wymienionych wyżej kont oszczędnościowych.

Lokaty 2-miesięczne z dzienną kapitalizacją odsetek:
Idea Bank
6,02%
Getin Bank
5,64%

Lokaty na trzy miesiące nie przebijają się ponad 5% z dzienną kapitaliacją. Nalepszymi propozycjami dysponuje Gerin Bank z Lokatą Codzienną 4,86% w dzienną kapitalizacją. Drugie miejsce zajmuje FM Bank z 4,2% dziennych odsetek oraz  Allianz Bank 4,15% dziennych odsetek.

Gerin Bank 4,86%
FM Bank 4,2%
Allianz Bank 4,15%

…wstecz

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

ING lokaty

bank lokata oprocentowanie
ING Bank Śląski S.A. Lokata standardowa Lokata terminowa oprocentowana na 1.25 % w skali roku.
ING Bank Śląski S.A. Lokata standardowa Lokata terminowa oprocentowana na 1.25 % w skali roku.
ING Bank Śląski S.A. Lokata standardowa Lokata terminowa oprocentowana na 1 % w skali roku.
ING Bank Śląski S.A. Lokata standardowa Lokata terminowa oprocentowana na 0.75 % w skali roku.

WBK lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata powitalna 1|2|3 Lokata terminowa oprocentowana na 2.51 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata Mobilna Lokata terminowa oprocentowana na 2.5 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Nowa Lokata swobodnie zarabiająca Lokata terminowa oprocentowana na 2.3 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata bonusowa Lokata terminowa oprocentowana na 2 % w skali roku.

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

ranking lokat miesięcznych

Lp lokata w banku %
1 Euro Bank S.A. 3.5
2 Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA 2.25
3 BIZ Bank 1.85
4 Bank Smart 1.85
5 Inteligo 1.8
6 Plus Bank 1.75
7 Idea Bank 1.5
8 T-Mobile Usługi Bankowe 1.5

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.