Deutsche Bank wprowadził Lokatę db Pełny Zysk z dziennym oprocentowaniem

data publikacji: 2010-12-14
Deutsche Bank  PBC wprowadził do swojej oferty lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek. Lokata db Pełny Zysk jest produktem 24-miesięcznym oprocentowanym na 4,455%, co odpowiada tradycyjnej lokacie oprocentowanej w wysokości 5,5%.
Kapitał lokaty zostaje automatycznie powiększony o odsetki naliczane po każdym dniu jej trwania. Dzienna kapitalizacja na rachunku depozytu pozwala na uniknięcie naliczania tzw. podatku Belki pod warunkiem, że dzienne odsetki nie przekroczą 2,49 złotych.

Lokatę db Pełny Zysk można założyć na 3, 6, 9 i 12 miesięcy. Oprocentowanie dla każdego z terminów wynosi odpowiednio: 3,44% dla lokaty 3-miesięcznej (odpowiada tradycyjnej lokacie oprocentowanej na 4,25%); 3,645% dla lokaty półrocznej (co odpowiada stawce 4,5% dla lokaty tradycyjnej); 3,85% na lokacie na 9 miesięcy (odpowiada lokacie tradycyjnej ze stawką 4,75%) i 4,05% dla lokaty 12-miesięczej (co odpowiada tradycyjnej lokacie o stawce 5%).

Minimalna kwota lokaty wynosi 5 000 złotych. Bank nie wprowadził ograniczenia dotyczącego maksymalnej kwoty, ale w przypadku lokat założonych na kwotę powyżej 18 tysięcy złotyvh zostanie pobrany podatek zgodnie z obowiązującymi zasadami o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Lokaty można otworzyć w oddziałach Deutsche Bank PBC oraz za pośrednictwem Teleserwisu i systemu bankowości internetowej db easyNET. Za pośrednictwem systemu bankowości internetowej db easyNET Klienci mogą założyć dowolną liczbę Lokat db Pełny Zysk. W przypadku otwierania depozytów przez Teleserwis oraz oddział Deutsche Bank PBC, ta liczba jest ograniczona do pięciu.

Warunkiem założenia lokaty jest posiadanie konta osobistego w Deutsche Bank PBC, na przykład bezpłatnego konta internetowego dbNET lub db Konta Oszczędnościowego.

źródło:  Deutsche Bank PBC S.A.
…wstecz
zobacz także:
  • Ranking lokat luty 2023
  • Jak co miesiąc prezentujemy aktualny ranking lokat. Luty 2023 roku to dobry czas aby zastanowić się czy nie warto ulokować oszczędności na lokacie ponieważ w zestawieniu można zaobserwować oznaki końca podwyżek oprocentowania. Oznacza to, że z dużym prawdopodobieństwem nie ma co liczyć na lepsze oferty niż obecnie dostępne.
  • Ranking lokat styczeń 2023
  • W styczniu 2023 roku w ofertach lokat w bankach widać pewną stabilizację. Ranking lokat styczeń 2023 prezentuje się podobnie do grudniowego zestawienia aczkolwiek na pozycji lidera w dwóch zestawieniach wskoczyły oferty, które pojawiły się w końcówce grudnia. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem ofert lokat bankowych w styczniu 2023 roku.
  • Ranking lokat grudzień 2022
  • W grudniu 2022 roku ranking lokat prezentuje się nieco lepiej niż przed miesiącem. Pojawiły się oferty z oprocentowaniem przekraczającym 8% w skali roku i to mimo braku podwyżek stóp procentowych w ostatnich miesiącach. Jak zwykle przedstawiamy comiesięczny ranking z rozbiciem na lokaty krótkoterminowe, półroczne i długoterminowe. Sprawdź najnowszy ranking lokat grudzień 2022.
  • Ranking lokat wrzesień 2022
  • Najlepsze lokaty bankowe we wrześniu 2022 roku są oprocentowane powyżej 7% w skali roku. Większość z nich skierowana jest do klientów poszczególnych banków oraz często wymaga przelania tak zwanych nowych środków bądź założenia konta powiązanego z lokatą.
  • Ranking lokat czerwiec 2022
  • Rząd zmusi banki do podniesienia oprocentowania lokat
  • Lokata Wspólna w Getin przedłużona
  • Oprocentowanie lokat w FM Bank wzrasta
  • Idea Bank oferuje atrakcyjne lokaty bankowe
  • Lokata Mikołajkowa w Getin Online

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!