Lokaty grudzień 2010

data publikacji: 2010-12-02
W grudniu niewiele zmieniło się w zestawieniu najlepszych lokat, ale mimo wszystko można znaleźć oznaki odwilży w zestawieniu lokaty grudzień 2010. W ciągu miesiąca pojawiło się kilka ofert wartych rozważenia, ale na topowych pozycjach pojawiają się wciąż te same propozycje w zestawieniu - lokaty grudzień 2010.
Godną rozważenia jest oferta Getin Banku, który wciąż promuje swoją dwumiesięczną lokatę oprocentowaną 5,64% w skali roku z dzienną kapitalizacją odsetek. Dzięki niej można oszczędzić maksymalnie 10 tysięcy złotych i cieszyć się zyskiem porównywalnym z lokatą 7% w skali roku z podatkiem Belki.

Wciąż wysokie oprocentowanie ma Polbank na kontach oszczędnościowych. Oprocentowanie 5% w skali roku z dzienną kapitalizacją i z możliwością otworzenia do 5 takich rachunków daje możliwość oszczędzania nawet 100 000 złotych bez konieczności odprowadzania podatku Belki. Polski oddział Polbanku nie przynosi jednak zysków i jest na sprzedaż co nie daje poczucia stabilności i pewności więc warto wziąć również ten aspekt pod uwagę kierując się w stronę atrakcyjnej oferty banku.

Nowością w zestawieniu jest oferta BNP Paribas Fortis, który na koncie o nazwie "konto więcej oszczędnościowe" chwali się oprocentowaniem 5,8% z dzienną kapitalizacją ale tylko w dni robocze. W weekendy odsetki są kumulowane i przez to mogą przekroczyć próg podatkowy. Przez tą niedogodność oferta BNP Paribas Fortis nie jest najlepszą ofertą na rynku. Bank gwarantuje wysokość oprocentowania aż przez rok.

Kolejne banki nie przebijają się ponad 4,5% oferowanych w Getin Banku na Koncie Skarbonkowym oraz w Meritum Banku.

Zachęcamy do skorzystania z pełnego rankingu lokat.

…wstecz

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!