Millennium Bank wprowadza nowe konto z dzienną kapitalizacją

data publikacji: 2010-11-11
Bank Millennium wprowadził do swojej oferty Konto Oszczędnościowe Codziennie Więcej, które charakteryzuje się dziennym naliczaniem odsetek. Dzięki dziennej kapitalizacji można na nim oszczędzić tak jak na klasycznej lokacie z podatkiem oprocentowanej na 4,5% w skali roku.
Konto Oszczędnościowe oprocentowane jest na 3,65 procent w skali roku. Klient sam decyduje jak rozdysponować odsetki. Mogą one powiększać saldo konta oszczędnościowego lub codziennie trafiać na powiązany z kontem rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

Najważniejsze cechy konta:
  • Atrakcyjne oprocentowanie 3,65% w skali roku, co odpowiada 4,5% na tradycyjnym koncie z podatkiem (pod warunkiem utrzymania na koncie salda poniżej 25 000 zł),
  • Dzienna kapitalizacja odsetek na koncie lub dzienny przelew odsetek na powiązany rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy,
  • Dostęp do środków na koncie w każdym momencie,
  • Możliwość dopłat w dowolnym momencie oraz wypłat bez utraty odsetek,
  • Darmowe otwarcie i prowadzenie konta,
  • Brak kwoty minimalnej do naliczania odsetek – każda złotówka procentuje.
Warunkiem koniecznym do otworzenia konta oszczędnościowego jest posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowy. Konto można założyć w każdym oddziale banku oraz za pośrednictwem Call Center i systemu bankowości internetowej Millenet.
…wstecz
zobacz także:

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!