Meritum Bank wprowadza lokatę codzienną na dwa lata

data publikacji: 2010-09-30
Meritum Bank wprowadził lokatę dwuletnią z dzienną kapitalizacją odsetek. Oprocentowanie lokaty wynosi 5,5% i jest porównywalne z tradycyjną lokatą oprocentowaną na 7,18%. To jedna z najlepszych ofert na rynku odnośnie lokat długoterminowych.
Klienci, którzy skorzystają z promocji i założą konto mogą liczyć dodatkowo na odsetki wyższe o 10%. Bank przywrócił również trzymiesięczne lokaty z dzienną kapitalizacją.

Dwuletnia lokata założona za pomocą systemu internetowego Meritum Banku wraz z założeniem konta da zysk 5,50% co odpowiada standardowej lokacie oprocentowanej na 7,18%. Dla klientów, którzy założą lokatę przez internet ale nie zdecydują się na konto oprocentowanie wyniesie 5,40%, co daje porównywalny zysk jak ze standardowych lokat oprocentowanych na poziomie 7,04%.

Każdego dnia kwota lokaty powiększana jest o odsetki z dnia poprzedniego. Minimalna kwota lokaty to 3 000 zł a maksymalna - 10 000 zł. Klient może założyć dowolną liczbę lokat.

"Klienci, którzy myślą o dłuższym horyzoncie oszczędzania otrzymują od nas naprawdę ciekawą ofertę depozytową. Dwuletnia lokata założona przez system bankowości elektronicznej przyniesie im najatrakcyjniejsze obecnie na rynku oprocentowanie." – stwierdził Piotr Stankiewicz, Kierownik ds. Produktów Depozytowych i Lokacyjnych Meritum Banku.

Bank przywrócił również lokaty z dziennymi odsetkami na 3 miesiące. Oprocentowanie takich lokat wynosi 4,6% co daje porównywalny zysk z lokatą na 5,71% bez dziennej kapitalizacji.

źródło: Meritum Bank
…wstecz
zobacz także:

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!