ranking lokat

Lokaty październik 2010

W październiku 2010 ranking lokat przedstawia się podobnie jak miesiąc temu. Niestety, banki wciąż nie rozpieszczają swoich klientów i wciąż raczej obniżają oprocentowanie lokat niż podwyższają.


Nowością jest dostępność lokaty walutowej z dziennym oprocentowaniem, którą wprowadził Alior Bank. Wśród kont oszczędnościowych wciąż najlepszy jest Polbank z 5% dziennej kapitalizacji pozostawił w tyle całą konkurencję. Więcej niż w Polbanku można zarobić jedynie na długoterminowych lokatach. W ostatnich dniach września taką lokatę uruchomił na przykład Meritum Bank. Dla swoich klientów Meritum Bank wprowadził lokatę na 24-miesiące z dzienną kapitalizacją z oprocentowaniem równym 5,5%. Lokatę mogą założyć również osoby, które nie mają konta w banku, ale wtedy zarobią trochę mniej bo 5,4%.

Wśród lokat dziennych już tylko w dwóch bankach można liczyć na 4% w skali roku. Są to banki Toyota Bank i BOŚ Bank.

Najlepsze lokaty miesięczne można założyć w Allianz Bank - lokata z codziennymi odsetkami oprocentowana na 3,65% oraz w Inteligo na Dobolokacie oprocentowanej na 3,6% również z dzienną kapitalizacją odsetek.

Wśród kolejnych okresów lokat ponad 5% w skali roku zarobimy dopiero na lokatach na 3 miesiące, wśród których najlepszą propozycję ma Getin Bank, który oferuje lokatę na 3 miesiące z codziennym zyskiem oprocentowaną na 5,27%.

Jeśli zdecydujemy się na lokatę półroczną najlepiej udać się do FM Banku, który oferuje lokatę z dziennym zyskiem oprocentowaną na 5% w skali roku. FM Bank ma również obecnie najlepszą propozycję lokaty rocznej, oprocentowanej dziennie na 5,3% w skali roku.

Dla osób, które cenią sobie dostęp do gotówki a jednocześnie chcą zarobić najlepiej obecnie jedynym rozwiązaniem jest konto oszczędnościowe w Polbanku. Jeden klient może założyć ich maksymalnie pięć. Pozwala to na cieszenie się zyskiem 5% z dzienną kapitalizacją z nawet 100 000 złotych. \
…wstecz
zobacz także:

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

WBK lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata powitalna 1|2|3 Lokata terminowa oprocentowana na 2.51 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata Mobilna Lokata terminowa oprocentowana na 2.5 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Nowa Lokata swobodnie zarabiająca Lokata terminowa oprocentowana na 2.3 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata bonusowa Lokata terminowa oprocentowana na 2 % w skali roku.

PKO lokaty

bank lokata oprocentowanie
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Lokata w IKO Lokata terminowa oprocentowana na 2.25 % w skali roku.
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Lokata w IKO Lokata terminowa oprocentowana na 2 % w skali roku.
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Lokata 1-miesięczna internetowa Lokata terminowa oprocentowana na 1.8 % w skali roku.
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Lokata w IKO Lokata terminowa oprocentowana na 1.6 % w skali roku.

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

ranking lokat miesięcznych

Lp lokata w banku %
1 Euro Bank S.A. 3.5
2 Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA 2.25
3 BIZ Bank 1.85
4 Bank Smart 1.85
5 Inteligo 1.8
6 Plus Bank 1.75
7 Idea Bank 1.5
8 T-Mobile Usługi Bankowe 1.5

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.