kalkulator lokat

Lokaty sierpień 2010

Lokaty w sierpniu 2010 wciąż nie dadzą zarobić tyle co jeszcze pół roku temu. Tendencja obniżania oprocentowania lokat wciąż się utrzymuje, ale widać już iskierkę nadziei.


Jak co miesiąc, również w sierpniu 2010, prezentujemy zestawienie najlepszych ofert lokat krótkoterminowych, na których możemy zarobić, jak również w razie potrzeby mieć szybki dostęp do oszczędności.

Wśród lokat jednodniowych wciąż trzy banki oferują oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku. Lokaty w sierpniu 2010 na 4% z dzienną kapitalizacją można założyć w Toyota Bank, BGŻ i BOŚ Banku. W mBanku lokata jednodniowa standardowo oprocentowana jest na 3,5% ale niektórzy ze stałych klientów banku w promocji mogą założyć lokatę jednodniową oprocentowaną na 4% w skali roku.

Pozostałe banki, które mają w swojej ofercie lokaty jednodniowe, mocno odstają od liderów. W  MultiBanku oprocentowanie takiej lokaty wynosi 3,2%, w banku Millennium od 2,1% do 3% a  BPH 2,1%.

BANK OPROCENTOWANIE DZIENNE
Toyota Bank 4,0 %
eBGŻ
4,0 %
BOŚ Bank
4,0 %
mBank 3,5 %
MultiBank 3,2 %
Millennium
3,0 %
BPH 2,1 %


Lepiej prezentuje się oferta banków w zakresie rachunków oszczędnościowych z dzienną kapitalizacją odsetek. Od paru dobrych miesięcy niekwestionowanym liderem w tym zakresie jest Polbank ze swoim Kontem Mocno Oszczędzającym. Na koncie oszczędnościowym w Polbanku wciąż zarobić można aż 5,5%. Polbank to grecki bank, który nie podlega gwarancjom Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Podobną wysokość oprocentowania na koncie oszczędnościowym oferuje Bank Millennium czyli 5,5% w skali roku ale z miesięczną kapitalizacją. Wysokie oprocentowanie oferuje również Meritum Bank na MeritumKonto Silnie Zarabiającym z dzienną kapitalizacją. Oprocentowanie na MeritumKoncie wynosi 4,5%. Wyższe oprocentowanie niż na najlepszej lokacie codziennej mają na kontach oszczędnościowych również Kredyt Bank na Lokacie swobodnej oprocentowanej na 4,3%, Bank BPH na Sezam Oszczędzam Plus (4,2%), DB PBC na db Koncie Oszczędnościowym 24h (4,09%) oraz sukcesywnie obniżający oprocentowanie Eurobank na Rachunku oszczędnościowym (4,05%).

BANK KONTO z dzienną kapitalizacją
OPROCENTOWANIE
Polbank EFG Konto Mocno Oszczędzające 5.50%
Meritum Bank
MeritumKonto Silnie Zarabiające 4.50%
Kredyt Bank Lokata swobodna 4.30%
BPH Sezam Oszczędzam Plus 4.20%
Euro Bank Rachunek oszczędnościowy 4.05%


Coraz głośniej mówi się o podwyżce stóp procentowych, które mogą przyczynić się do lepszych ofert z zakresu lokat bankowych już na jesieni 2010 roku. O tym, czy tendencja obniżania oprocentowania lokat przez banku zostanie zahamowana będziemy informować na bieżąco.
…wstecz
zobacz także:

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

BPH lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank BPH S.A. Nowy Gatunek Lokata terminowa oprocentowana na 4 % w skali roku.
Bank BPH S.A. e-Lok@ta Lokata terminowa oprocentowana na 1.25 % w skali roku.
Bank BPH S.A. Lokata Lojalnościowa Lokata terminowa oprocentowana na 1.21 % w skali roku.
Bank BPH S.A. e-Lok@ta Lokata terminowa oprocentowana na 1.2 % w skali roku.

mBank lokaty

bank lokata oprocentowanie
mBank Dla nowych klientów Lokata terminowa oprocentowana na 4 % w skali roku.
mBank LOKATA Lokata terminowa oprocentowana na 2 % w skali roku.
mBank LOKATA Lokata terminowa oprocentowana na 2 % w skali roku.
mBank LOKATA Lokata terminowa oprocentowana na 2 % w skali roku.

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

ranking lokat miesięcznych

Lp lokata w banku %
1 Euro Bank S.A. 3.5
2 Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA 2.25
3 BIZ Bank 1.85
4 Bank Smart 1.85
5 Inteligo 1.8
6 Plus Bank 1.75
7 Idea Bank 1.5
8 T-Mobile Usługi Bankowe 1.5

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.