Lokaty lipiec 2010

data publikacji: 2010-07-01
W lipcu niestety wciąż utrzymuje się tendencja obniżania oprocentowania lokat. W zestawieniu przedstawiamy najlepsze lokaty na lipiec 2010 roku.
W rankingu lokat jednodniowych w lipcu 2010 wciąż możemy zarobić do 4% w skali roku. Takiej wysokości oprocentowanie lokat mają trzy banki: Toyota Bank, BGŻ i BOŚ Bank. Pozostałe oferty banków z zakresu lokat jednodniowych w lipcu są już niższe.

BANK OPROCENTOWANIE DZIENNE
Toyota Bank 4,0 %
eBGŻ
4,0 %
BOŚ Bank
4,0 %
mBank 3,5 %
MultiBank 3,2 %
Millennium
3,0 %
BPH 2,1 %
DnB NORD 1,6 %


Dzienna kapitalizacja odsetek obowiązuje również na niektórych kontach oszczędnościowych. Wciąż liderem w zakresie kont oszczędnościowych z dzienną kapitalizacją jest Polbank EFG gdzie zarobimy 5,5% w stali roku. To aż o jeden punkt procentowy więcej niż w drugim w rankingu Meritum Banku. Należy jednak zaznaczyć, że Polbank jest greckim bankiem, który nie podlega pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Trzeci w kolejności jest Kredyt Bank z Lokatą Swobodną oprocentowaną 4,3% a czwarty rachunek w Eurobanku, który ostatnio obniżył oprocentowanie do 4,25%.

BANK KONTO OPROCENTOWANIE
Polbank EFG Konto Mocno Oszczędzające 5.50%
Meritum Bank
MeritumKonto Silnie Zarabiające 4.50%
Kredyt Bank Lokata swobodna 4.30%
Euro Bank Rachunek oszczędnościowy 4.25%
 

Wśród standardowych lokat na okres jednego miesiąca na pierwszym miejscu pod względem oprocentowania lokat uplasował się VW Bank Direct z Lokatą Plus oprocentowaną na 4,4%. Jeszcze w czerwcu w Eurobanku można było liczyć na 4,6%, obecnie oprocentowanie zmalało do 4,3%.

Na lokatach 3-miesięcznych najwięcej zarobimy w Noble Banku na Lokacie Optymalizator oraz w Banku Millennium. W obu przypadkach oprocentowanie lokat wynosi 4,05% z dzienną kapitalizacją odsetek. To więcej niż w DnB NORD i Toyota Bank, które mimo oprocentowania 4,8% w skali roku tracą na dłuższej kapitalizacji odsetek, która powoduje konieczność odprowadzenia podatku Belki.
…wstecz
zobacz także:

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!