kalkulator lokat

Ranking lokat jednodniowych czerwiec 2010

W czerwcu wciąż kilka banków oferuje na lokatach jednodniowych oprocentowanie w wysokości 4%. Jest ich jednak mniej niż jeszcze przed miesiącem.


4% na lokacie jednodniowej oferują Toyota Bank, BGŻ i BOŚ Bank. Z grupy banków oferujących najwyższe oprocentowanie w zeszłym miesiącu wykruszyły się: mBank, który obniżył oprocentowanie na lokacie codziennej z 4% na 3,6% oraz MultiBank, który zmniejszył oprocentowanie z 4% do 3,2%.

Lokaty jednodniowe są dobrym sposobem na uniknięcie podatku Belki i przez to zwiększenie zysków z lokaty. Dzięki dziennej kapitalizacji odsetek w przypadku, gdy odsetki dzienne z lokaty nie przekroczą 2,49 zł podatek nie jest odprowadzany. Dzieje się tak zgodnie z aktualnym prawem ponieważ podstawę opodatkowania zaokrągla się do pełnych złotych (w tym przypadku do 2 zł) i dopiero od zaokrąglonej kwoty obliczany jest 19% podatek (2 zł * 19% = 0,38 zł), który również jest zaokrąglany do pełnych złotych (0,37 zł zaokrąglone do 0 zł).

Należy jednak pamiętać, aby nie przekroczyć 2,49 zł dziennych odsetek. Jeśli przekroczymy je o 1 grosz, do kwoty 2,5 zł podatek zostanie odprowadzony i wyniesie całą złotówkę:

2,5 zł odsetek zaokrąglone do 3 zł,
podatek: 3zł * 19% = 0,57 zł
zaokrąglony podatek = 1 zł.

Dzienną kapitalizację można również mieć na niektórych kontach oszczędnościowych. Najlepsze z nich oferują wyższe oprocentowanie niż najlepsze lokaty jednodniowe np. w Polbanku na Koncie Mocno Oszczędzającym można zyskać 5,5% z dzienną kapitalizacją.
…wstecz
zobacz także:

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

WBK lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata powitalna 1|2|3 Lokata terminowa oprocentowana na 2.51 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata Mobilna Lokata terminowa oprocentowana na 2.5 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Nowa Lokata swobodnie zarabiająca Lokata terminowa oprocentowana na 2.3 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata bonusowa Lokata terminowa oprocentowana na 2 % w skali roku.

Pekao lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank Pekao S.A. Lokata Elastyczna Lokata terminowa oprocentowana na 1.56 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.55 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.4 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.3 % w skali roku.

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

ranking lokat miesięcznych

Lp lokata w banku %
1 Euro Bank S.A. 3.5
2 Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA 2.25
3 BIZ Bank 1.85
4 Bank Smart 1.85
5 Inteligo 1.8
6 Plus Bank 1.75
7 Idea Bank 1.5
8 T-Mobile Usługi Bankowe 1.5

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.