Promocja lokaty db Pełny Zysk w Deutsche Bank przedłużona

data publikacji: 2010-06-02
Deutsche Bank PBC do 14 czerwca 2010 roku przedłużył promocję lokat db Pełny Zysk z dzienną kapitalizacją odsetek. Oprocentowanie lokat zostało utrzymane dla wszystkich okresów: 3,65% (lokata na 3 miesiące), 3,85% (lokata na 6 miesięcy), 4,05% (lokata na 9 miesięcy) i 4,25% (lokata na 12 miesięcy), co odpowiada stawkom lokat tradycyjnych w wysokości odpowiednio: 4,50%, 4,75%, 5,00% i 5,25%.
Lokata db Pełny Zysk jest to lokata terminowa ze stałym oprocentowaniem na okresy 3, 6, 9 lub 12 miesięcy z dzienną kapitalizacją odsetek. Odsetki odkładane są na rachunku lokaty dzięki czemu kapitał lokaty zostaje automatycznie powiększony po każdym dniu trwania lokaty. Funkcjonalność dziennej kapitalizacji na rachunku lokaty oznacza, że od zysku z lokaty nie będzie naliczany podatek od zysków kapitałowych. Należy jednak pamiętać, że brak podatku Belki będzie obowiązywał tylko w przypadku, gdy dzienne odsetki z lokaty nie przekroczą 2,49 zł dlatego bank zaleca, aby na każdej z lokat nie inwestować kwot wyższych niż 18 tysięcy złotych.

Oprocentowanie lokat:

Lokata na okres 3 miesięcy: Oprocentowanie lokaty w wysokości 3,65% to odpowiednik lokaty terminowej z oprocentowaniem 4,50%, obciążonej podatkiem od zysków kapitałowych (dla kwot nie wyższych niż 18 tys. PLN).

Lokata na okres 6 miesięcy: Oprocentowanie lokaty w wysokości 3,85% to odpowiednik lokaty terminowej z oprocentowaniem 4,75%, obciążonej podatkiem od zysków kapitałowych (dla kwot nie wyższych niż 18 tys. PLN).

Lokata na okres 9 miesięcy: Oprocentowanie lokaty w wysokości 4,05% to odpowiednik lokaty terminowej z oprocentowaniem 5,00%, obciążonej podatkiem od zysków kapitałowych (dla kwot nie wyższych niż 18 tys. PLN).

Lokata na okres 12 miesięcy: Oprocentowanie lokaty w wysokości 4,25% to odpowiednik lokaty terminowej z oprocentowaniem 5,25%, obciążonej podatkiem od zysków kapitałowych (dla kwot nie wyższych niż 18 tys. PLN).

Nie ma ograniczenia dot. maksymalnej kwoty lokaty - jednak w przypadku lokat założonych na kwotę powyżej 18 tys. PLN w trakcie trwania lokaty zostanie pobrany podatek zgodnie z obowiązującymi zasadami o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Lokaty można otworzyć w oddziałach Deutsche Bank PBC oraz za pośrednictwem Teleserwisu i systemu bankowości internetowej db easyNET. Warunkiem założenia lokaty jest posiadanie Konta osobistego w Deutsche Bank PBC – na przykład bezpłatnego konta internetowego dbNET, lub db Konta Oszczędnościowego.

Liczba lokat otwieranych dla jednego klienta za pośrednictwem Oddziałów Deutsche Bank PBC S.A. oraz za pośrednictwem Teleserwisu jest ograniczona do maksymalnie pięciu. W przypadku lokat otwieranych za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej db easyNET liczba lokat jest nieograniczona.

Minimalna kwota dla każdego z okresów lokaty wynosi: 5 000 złotych.

Walutą lokat jest polski złoty.

W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty klientowi nie przysługują należne odsetki. Klient otrzyma tylko wpłacony kapitał.

Oferta skierowana jest do klientów Indywidualnych.
…wstecz
zobacz także:

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!