Bank Pocztowy znosi opłaty na rachunkach osobistych

data publikacji: 2009-12-14
Bank Pocztowy od 1 stycznia 2010 roku znosi miesięczną opłatę za prowadzenie Pocztowego Konta Standard oraz Pocztowego Konta Nestor. Ujednoliceniu również ulegnie taryfikator usług.
Zmiany w ofercie to nie tylko nowa taryfa opłat i prowizji, ale także nowe podejście do Klienta. Dążeniem Banku Pocztowego jest oferowanie Klientom prostych usług finansowych - unikanie skomplikowanych produktów, zawiłych procedur i niezrozumiałej komunikacji. Prosta oferta Banku ma pomagać zrozumieć świat finansów m.in. osobom dotychczas niekorzystającym aktywnie z usług bankowych. Taka misja społeczna Banku Pocztowego jest czymś naturalnym, wynika z państwowego charakteru tej instytucji oraz możliwości wykorzystania przewagi, jaką jest oferowanie usług finansowych na każdej Poczcie.

Bank przygotowując nowe warunki skupił się przede wszystkim na potrzebach i oczekiwaniach Klientów tak, aby dopasować ofertę do wyznaczonych grup docelowych Banku. Segmentacja Banku Pocztowego wyróżnia grupę osób nieubankowionych, która jeszcze nie korzysta z rachunków bankowych, kredytów i kart.

Podstawową zmianą jest zniesienie miesięcznej opłaty za prowadzenie Pocztowego Konta Standard oraz Pocztowego Konta Nestor. Od 1 stycznia 2010 r. Bank będzie umożliwiał także bezpłatne dokonywanie przelewów za pośrednictwem bankowości internetowej (Pocztowy24) oraz telefonicznie przez automatyczny serwis infolinii. Dodatkowo cała taryfa została uproszczona - za odpłatne czynności bank pobiera jednolite prowizje.

Klienci posiadający Pocztowe Konto Nestor często korzystają z banku za pośrednictwem Poczty lub placówek, dlatego też opłata za przelewy zlecane w tych kanałach zostanie zniesiona.

Nowością będzie możliwość bezpłatnego wypłacania gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Miesięczna opłata za kartę Visa Electron wydaną do rachunku wynosić będzie 4 zł.

W związku z dążeniem do uproszczenia podstawowej oferty Banku, od 1 stycznia 2010 r. wycofane zostaje ze sprzedaży Pocztowe Konto Plus. Klienci, którzy posiadają to konto będą obsługiwani na dotychczasowych warunkach. Zmieniona została opłata za użytkowanie karty płatniczej Visa Electron - od początku roku wyniesie 4 zł.

Bank Pocztowy w ofercie rachunków osobistych od 1 stycznia 2010 r. będzie posiadał:

  • Pocztowe Konto Standard - dla osób ceniących dostęp do swoich środków zarówno przez szeroką sieć placówek jak i internet,
  • Pocztowe Konto Nestor - przeznaczone dla emerytów i rencistów; Bank Pocztowy posiada bardzo istotną przewagę konkurencyjną w obsłudze segmentu osób starszych, jako jedyny w pełni realizując ich podstawową potrzebę - łatwy dostęp do zgromadzonych środków. Atutem rachunku jest możliwość dostarczenia w razie potrzeby przez listonosza bezpłatnie pieniędzy do domu.

…wstecz

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!