Bankowość elektroniczna rusza w Meritum Bank

data publikacji: 2009-12-02
Meritum Bank na początku grudnia 2009 poinformował, że wprowadza autorski system bankowości elektronicznej. Bank wprowadził również bezpłatne rachunki dla klientów indywidualnych oraz pakiety usług dostosowane do różnych profilów i potrzeb przedsiębiorców. Zgodnie ze strategią banku internet staje się dla Meritum Banku głównym kanałem obsługi klientów.
- Nowoczesna i funkcjonalna bankowość elektroniczna jest dziś na rynku ważnym elementem budowy przewagi konkurencyjnej. Unikalne funkcjonalności, proste procesy, łatwy i intuicyjny system oraz bardzo korzystna cenowo oferta stają się naszym atutem w pozyskiwaniu klientów – mówi Joanna Krzyżanowska, Wiceprezes Meritum Banku.

Tworząc system bankowości elektronicznej, bank przygotował niedostępne dotychczas na rynku narzędzia i procesy, skupił się także na zapewnieniu wysokiej ergonomii i prostocie obsługi oraz na najwyższych standardach zabezpieczeń.

- Wdrażamy bankowość elektroniczną od podstaw, to daje nam możliwość kompleksowego zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań, które mają ułatwić korzystanie z najważniejszych usług bankowych i pomóc w sprawnym zarządzaniu finansami. Zależało nam na tym, aby maksymalnie uprościć dokonywanie operacji bankowych oraz skrócić czas potrzebny na ich realizację. To dziś dla klientów istotny wyróżnik przy wyborze lub zmianie banku – mówi o pracach nad nowym systemem Małgorzata Adamczyk, Dyrektor Departamentu Bankowości Internetowej Meritum Banku.

Wraz z wdrożeniem bankowości elektronicznej bank wprowadza ofertę rachunków dla klientów indywidualnych oraz pakiety dla mikro i małych firm. Oprócz klasycznych funkcjonalności, takich jak realizacja zleceń płatniczych, klient znajdzie na transakcyjnej stronie internetowej Meritum Banku liczne udogodnienia oszczędzające czas, które nie są powszechne w systemach bankowości elektronicznej innych banków. Konto w Meritum Banku wyposażone jest w kalendarz powiązany z systemem transakcyjnym, który ułatwia zarządzanie ważnymi wydarzeniami finansowymi.  Za pośrednictwem telefonu komórkowego klient ma dostęp do podglądu operacji, może realizować przelewy do zdefiniowanych odbiorców oraz autoryzować przelewy wprowadzone przez inną osobę, upoważnioną do korzystania z konta.

- Klienci otrzymują od nas możliwość zarządzania finansami 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca na świecie i to praktycznie bezpłatnie. Nasze konto osobiste to połączenie w pełni funkcjonalnego ROR-u oraz rachunku oszczędnościowego oprocentowanego aż na 5,5% w skali roku, przy saldzie powyżej 10 tys. zł. Nie pobieramy opłat za otwarcie i prowadzenie konta oraz za przelewy internetowe. Przy aktywnym korzystaniu klient nie poniesie także żadnych kosztów związanych z wydaniem i obsługą karty debetowej. – mówi Bartłomiej Babicz, Dyrektor Departamentu Marketingu. Bank wprowadził także możliwość zakładania depozytów przez system bankowości elektronicznej. Dzięki temu możliwe będzie zakładanie lokat także w dni wolne z naliczeniem odsetek już od pierwszego dnia.

Od początku Meritum Bank wprowadził najwyższe standardy zabezpieczeń do obsługi rachunków, takie jak wielopoziomowe uwierzytelnianie transakcji, kody SMS, tokeny, bezpieczny podpis elektroniczny oraz obrazki antyphisingowe.

W pierwszym kwartale 2010 roku, wraz z uruchomieniem drugiej generacji bankowości elektronicznej, klienci otrzymają do dyspozycji Meritum Planer - funkcjonalne narzędzie do zarządzania finansami osobistymi, zintegrowane z systemem transakcyjnym.

Wraz z uruchomieniem systemu bankowości elektronicznej Meritum Bank zaproponował małym i średnim firmom cztery nowe pakiety usług. Zostały one przygotowane z myślą o różnych grupach przedsiębiorstw.
- Klienci z sektora MSP nie są grupą jednorodną, mają różne potrzeby wynikające z charakteru prowadzonej działalności, naszym celem było dostosowanie pakietów do zapotrzebowania firm, nie tylko pod względem funkcjonalności, ale także pod kątem opłat – mówi Marcin Kołakowski, Dyrektor ds. Rozwoju Sieci MSP.

W skład każdego z pakietów wchodzą: rachunek bieżący w PLN, dowolna liczba kart debetowych Visa Business i korzystnie oprocentowane lokaty. Klienci mają dostęp do produktów i usług poprzez system bankowości elektronicznej. Rachunki bieżące w PLN są oprocentowane progresywnie nawet do wysokości 2,50% w skali roku. W ramach miesięcznej opłaty za korzystanie z pakietu (od 0 PLN do 69 PLN) podstawowe jego produkty oraz najczęściej realizowane operacje są bezpłatne lub po preferencyjnych cenach.

Prace nad systemem rozpoczęto w lutym 2009 r. Cały system bankowości elektronicznej został zaprojektowany od podstaw, Bank nie korzystał z gotowego rozwiązania. Projektując system przeprowadzono konsultacje z przedsiębiorcami oraz klientami indywidualnymi, tak, aby w jak najlepszym stopniu spełnić ich oczekiwania. Głównym wykonawcą jest firma AMG.net. Uruchamiany obecnie system będzie uzupełniany o kolejne funkcjonalności, które zostaną wdrożone do połowy przyszłego roku. Współpraca przy budowie systemu bankowości elektronicznej dla Meritum Banku była dla nas nie tylko wyzwaniem i cennym doświadczeniem, ale także niezwykłą podróżą w przyszłość. Mamy nadzieję, że uruchamiany właśnie system ustanowi zupełnie nowy standard na rynku bankowym. Ten projekt oprócz innowacyjności warto docenić także ze względu na bardzo krótki czas, w jakim przebiegło wdrożenie – mówi Marek Juda, Prezes AMG.net.

źródło: Meritum Bank
…wstecz
zobacz także:
  • W przyszłym roku powstanie nowy wirtualny bank
  • Raiffeisen Bank planuje w przyszłym roku uruchomić w kilku krajach Europy, w tym w Polsce, nowy, wirtualny bank. Czy oferta Raiffeisena będzie realną konkurencją dla mBanku zobaczymy już niedługo.
  • Bankowość mobilna z iPhone w Raiffeisen Bank
  • Od wtorku 15 grudnia 2009 roku klienci Raiffeisen Banku posiadający iPhone mogą skorzystać z aplikacji, dzięki której zrealizują wszystkie podstawowe operacje dostępne w bankowości internetowej.
  • Inteligo ma stać się liderem w bankowości internetowej
  • Prezes PKO BP, Zbigniew Jagiełło, w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" zapowiedział, że bank będzie otwierał się co raz bardziej na młodych ludzi. W planach jest ekspansja i dynamiczny rozwój bankowości internetowej i w perspektywie kilku lat zdobycie pozycji lidera dla internetowego banku PKO BP - Inteligo.

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!