Lokaty bankowe - najnowsze wiadomości

Meritum Bank wprowadza lokatę codzienną na dwa lata

Meritum Bank wprowadził lokatę dwuletnią z dzienną kapitalizacją odsetek. Oprocentowanie lokaty wynosi 5,5% i jest porównywalne z tradycyjną lokatą oprocentowaną na 7,18%. To jedna z najlepszych ofert na rynku odnośnie lokat długoterminowych....

mBank obniżył oprocentowanie lokaty jednodniowej

mBank 8 września 2010 roku zdecydował się dokonać obniżki oprocentowania lokaty jednodniowej. Na mLokacie jednodniowej obecnie można zarobić 3 procent w skali roku.

ING Bank Śląski wprowadził lokatę z dzienną kapitalizacją

ING Bank Śląski wprowadza do swojej oferty lokatę bankową z dzienną kapitalizacją odsetek. Dzięki niej aktywni klienci banku będą mogli uniknąć podatku od zysków kapitałowych. Lokaty codzienne są obecnie standardem na rynku lokat bankowych.

ING zmniejsza oprocentowanie lokat walutowych

ING Bank Śląski obniżył oprocentowanie lokat walutowych dla wybranych terminów dla klientów indywidualnych i małych firm. Zmiany dotyczą lokat w dolarach i euro i wchodzą w życie 16 września 2010 roku.

Wyższe oprocentowanie lokat w Meritum Bank

Meritum Bank podwyższa oprocentowanie lokat od 16 września. Podwyżka dotyczy lokat na 12 i 18 miesiące z dzienną kapitalizacją odsetek. Lokaty codzienne po podwyżce dają zarobić nawet 5,35% na czysto.

Lokaty bankowe - pozostałe wiadomości

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!