Lokaty bankowe - najnowsze wiadomości

Zmiany w lokatach jednodniowych dopiero od 2012 roku

Ministerstwo Finansów poinformowało, że zmiany w ordynacji podatkowej, które mają uniemożliwić omijanie podatku Belki mają wejść w życie dopiero od 1-go stycznia 2012 roku a nie jak pierwotnie zakładano od 1-go lipca 2011 roku....

Promocja Lokaty na wiosnę w Getin Online i Open Finance

Tylko od  21 do 23 marca 2011 roku w Getin Online i Open Finance można złożyć wniosek o Lokatę na wiosnę. Nowa promocyjna lokata oprocentowana jest na 4,85% z dziennymi odsetkami a okres lokaty wynosi trzy miesiące....

FM Bank obniża oprocentowanie lokat

Od 18 marca 2011 roku w FM Banku obowiązują nowe stawki oprocentowania lokat. Obniżeniu uległo oprocetnowanie lokat z dzienną kapitaliacją odsetek oraz standardowych lokat oprócz lokaty na okres dwóch lat.

Ranking lokat marzec 2011

W rankingu lokat marzec 2011 na czołowych pozycjach wciąż utrzymują się lokaty Idea Banku i Getin Online. Oba banki dla najlepszych lokat wprowadziły jednak ograniczenie - jeden klient może założyć maksymalnie jedną lokatę o naprawdę wysokim oprocentowaniu.

W Deutsche Bank oprocentowanie lokaty 8,5% w promocji z kontem

Deutsche Bank kusi klientów lokatą o łącznym oprocentowaniu 8,5% w skali roku pod warunkiem otworzenia darmowego konta internetowego dbNET.

Lokaty bankowe - pozostałe wiadomości

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!