Lokaty antybelkowe

Lokaty antybelkowe to lokaty pozwalające na uniknięcie podatku Belki. Lokaty antybelkowe wyposażone są w dzienną kapitalizację odsetek co w praktyce oznacza konstrukcję lokaty podobną do lokaty jednodniowej. Depozyty antybelkowe stały się hitem podczas tak zwanej wojny depozytowej, kiedy to pierwsze banki wprowadzały do swojej oferty lokaty antybelkowe.

Dzięki dziennej kapitalizacji odsetek wystarczy aby dzienny zysk z lokaty antybelkowej nie przekroczył 2,49 złotych co po zaokrągleniach daje podatek w wysokości 0 złotych.

Niestety, rząd planuje uszczelnić system podatkowy i od nowego roku 2012 zmienić sposób zaokrąglania podstawy opodatkowania i samego podatku. Zmiany uniemożliwią uniknięcie podatku Belki i tym samym lokaty antybelkowe przestaną istnieć.

[wstecz]

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!

Deutsche Bank wprowadza nowe lokaty - db Lokata 4 Pory Zysku

Deutsche Bank PBC wprowadza do oferty 6, 9 i 12 - miesięczne lokaty progresywne oferujące dostęp do odsetek po każdym, kwartalnym okresie kapitalizacji. Depozyty dostępne w ramach db Lokaty 4 Pory Zysku, których
oprocentowanie wynosi od 4,25 do 6%. Lokaty można zakładać w oddziałach Banku oraz za pośrednictwem Teleserwisu.

Banki coraz częściej oferują lokaty z dzienną kapitalizacją

Do grona banków, które w swojej ofercie mają lokaty z dzienną kapitalizacją dołączyły w sierpniu Polbank i Meritum Bank. Na rynku widać wyraźnie tendencję idącą w kierunku zachowania oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych poniżej 7% ale za to z większą dbałością o realny zysk klienta bowiem dzięki dziennej kapitalizacji w łatwy sposób klienci mogą uniknąć podatku Belki.

Banki szykują się na wojnę o lokaty bankowe?

Obecna sytuacja na rynku lokat bankowych nie przedstawia sie różowo. Co raz mniej klientów indywidualnych wpłaca swoje oszczędności na lokaty bankowe. Dochody polskiego społeczeństwa nie rosną już tak szybko. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być kryzys gospodarczy, który daje się odczuć niemal w każdej branży gospodarki.

Lokaty bez podatku w 16 bankach

Już 16 banków oferuje lokaty bez podatku z dzienną kapitalizacją odsetek. Niestety podobnie jak w przypadku lokat tradycyjnych oprocentowanie na lokatach antybelkowych systematycznie spada.

Lokaty antypodatkowe – rośnie wybór, spada oprocentowanie

mBank, jako 16 instytucja, zdecydował się na rozszerzenie swojej oferty o depozyt pozwalający uniknąć 19-proc. podatku od zysków z lokat. Internetowe ramię BRE Banku zaproponowało klientom jednodniową mLOKATĘ Czysty Zysk dla osób posiadających bezpłatny rachunek oszczędnościowy eMAX plus.

Banki za lokaty płacą mniej

Oprocentowanie depozytów powoli, ale systematycznie spada. W ostatnim miesiącu kolejne banki zdecydowały się na obniżki. Niższe oprocentowanie depozytów w ciągu ostatniego miesiąca wprowadziło siedem banków z 33 uwzględnianych w naszym zestawieniu, a tylk...

Lokaty w ING wyżej oprocentowane

ING Bank Śląski podwyższył oprocentowanie dwóch lokat: dwunastomiesięcznej lokaty internetowej do 4,75% oraz dwunastomiesięcznej lokaty standardowej do 4,60%. Podwyżka oprocentowania dotyczy lokat w złotych dla klientów indywidualnych. Zmiany obowiązują od 7 stycznia 2010 roku.

db Pełny Zysk - nowe lokaty z codzienną kapitalizacją odsetek w DB PBC

Deutsche Bank PBC wprowadza do oferty 3 i 6-miesięczne lokaty db Pełny Zysk o oprocentowaniu 4,86 i 4,455 z codzienną kapitalizacją odsetek. Oprocentowanie nowych lokat odpowiada stawkom lokat tradycyjnych w wysokości odpowiednio: 6 procent dla lokaty 3-miesięcznej i 5,5 procent dla lokaty (..)

Kolejny bank proponuje lokaty przez Internet

Już pięć instytucji oferuje możliwość założenia lokaty za pośrednictwem sieci bez konieczności posiadania rachunku bankowego....