kalkulator lokat

Lokata jednodniowa

Lokata jednodniowa to taka lokata bankowa, której okres trwania wynosi jeden dzień. Najczęściej lokaty jednodniowe są automatycznie odnawialne co oznacza, że każdego dnia automatycznie zakładana jest nowa lokata jednodniowa z saldem poprzedniej powiększonej o odsetki z lokaty.

Lokata jednodniowa to sposób na uniknięcie opodatkowania zysków z lokat bankowych. Wystarczy, że odsetki z lokaty jednodniowej nie przekroczą kwoty 2,49 złotych a wtedy zgodnie z Ordynacją Podatkową po zaokrągleniu podstawy opodatkowania do pełnych złotych (w przypadku odsetek z lokaty nie większych niż 2,49 zł podstawa wynosi 2 zł) oraz podatku Belki w wysokości 19% okazuje się, że podatek wynosi 0 złotych.

Niestety, rząd planuje uszczelnienie podatku Belki, dlatego lokaty jednodniowe od przyszłego roku nie będą pozwalały na uniknięcie opodatkowania.

Lokata jednodniowa robiła furrorę podczas tak zwanej wojny depozytowej, kiedy banki zabiegały o oszczędności klientów oferując ponadprzeciętne zyski na lokatach. Dzięki lokacie jednodniowej wprowadzonej przez pierwsze banki pozwoliło to im na podwyższenie oprocentowania bez podnoszenia własnych kosztów związanych z doliczaniem podatku. Obecnie w prawie każdym banku można założyć lokatę jednodniową lub lokatę na dłuższy termin wyposażoną w dzienną kapitalizację odsetek.

Lokata Codzienna w ofercie Getin Bank

Getin Bank jako kolejny bank na polskim rynku wprowadził do swojej oferty lokatę z dziennym oprocentowaniem. Główną zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość uniknięcia 19% podatku od zysków kapitałowych.

Deutsche Bank wprowadza nowe lokaty - db Lokata 4 Pory Zysku

Deutsche Bank PBC wprowadza do oferty 6, 9 i 12 - miesięczne lokaty progresywne oferujące dostęp do odsetek po każdym, kwartalnym okresie kapitalizacji. Depozyty dostępne w ramach db Lokaty 4 Pory Zysku, których
oprocentowanie wynosi od 4,25 do 6%. Lokaty można zakładać w oddziałach Banku oraz za pośrednictwem Teleserwisu.

Jednodniowa lokata w BOŚ przyciągnęła tysiące nowych klientów

Bank Ochrony Środowiska informuje, że nowy produkt w postaci jednodniowej lokaty "Każdy Dzień Dobry" przyciągnął do banku 50 tysięcy nowych klientów i 350 milionów złotych.

Lokata bez podatku dostępna w mBanku

Od 2 grudnia 2009 roku klienci mBanku posiadający bezpłatny rachunek oszczędnościowy eMAX plus mogą założyć lokatę jednodniową, dzięki której w łatwy sposób mogą uniknąć odprowadzania tzw. podatku Belki.

Lokata czy konto oszczędnościowe?

Konta oszczędnościowe dają zarobić podobnie jak na lokacie. Dodatkowo często oprocentowane są dziennie dzięki czemu można w prosty i zgodny z prawem sposób uniknąć płacenia tzw. podatku Belki.

Lokata czy fundusz inwestycyjny?

W nagłówkach gazet i serwisów internetowych w ostatnich tygodniach częściej pojawiają się słowa „lokata” i „oszczędzanie” odmieniane przez wszystkie przypadki

Nowa lokata terminowa 9+9 w PKO BP

PKO Bank Polski wzbogaca swoją ofertę w zakresie lokat terminowych. Od 22 marca dostępny jest nowy produkt - lokata terminowa 9+9 o stałym oprocentowaniu.

Na najlepszych lokatach zarobimy realnie do 5,67%

Pierwszy kwartał 2010 roku niestety przyniósł ciągłą tendencję do stopniowego obniżania oprocentowania lokat przez banki. Obecnie najlepsze lokaty są oprocentowane na 7% w skali roku co po odliczeniu podatku daje 5,67%.

Bank Pocztowy zgromadził ponad 500 mln zł na lokatach

Bank Pocztowy po raz kolejny intensywnie i skutecznie wypromował swoją ofertę w zakresie lokat bankowych. W ostatnich dwóch miesiącach bank zanotował przyrost salda lokat terminowych o 110 mln zł.

Tygrysy Rynku 18-miesięczna lokata strukturyzowana mBanku

Od 13 kwietnia 2010 r. mBank przyjmuje zapisy na 18-miesięczną lokatę strukturyzowaną Tygrysy Rynku. Oprocentowanie lokaty, przy założeniu spełnienia trzech warunków inwestycyjnych może wynieść nawet 15,30%.

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

Ranking lokat listopad 2012

No i stało się. Ranking lokat listopad 2012 już dyskontuje przyszłe obniżki stóp procentowych. Oprocentowanie lokat listopadowych jest nieco niższe niż w poprzednich miesiącach. Coraz trudniej w porównaniu lokat listopad 2012 znaleźć lokaty zdecydowanie powyżej 6 procent. Najlepsze lokaty listopad 2012 niosą ze sobą jeden wniosek - rynek jest już pewien obniżek stóp procentowych.

Ranking lokat październik 2012

Ranking lokat październik 2012 upłynie pod znakiem zapytania - co zrobi w najbliższych miesiącach Rada Polityki Pieniężnej. W październiku RPP nie obniżyła jeszcze stóp procentowych co nie wpłynęło niekorzystnie na lokaty październik 2012. Oprocentowanie lokat może jednak zareagować niegatywnie na najbliższe zapowiadane obniżki stóp i porównanie lokat październik 2012 trzeba będzie często aktualizować.

Ranking lokat wrzesień 2012

Kończą się wakacje a więc pora na ranking lokat wrzesień 2012. W porównaniu lokat we wrześniu 2012 dominują te same banki i te same oferty jak przed miesiącem. Można jednak dostrzec, że najlepsze lokaty wrzesień 2012 utrzymują oprocentowanie z okresu wakacyjnego. Kilka z nich we wrześniu oferuje wyższe oprocentowanie.

Najlepsza lokata długoterminowa Santander Consumer Bank

Postanowiliśmy przeanalizować dostępne oferty lokat długoterminowych i wybraliśmy najlepszą. Najlepsza lokata długoterminowa wrzesień 2012 to lokata na 15 miesięcy Santander Consumer Bank. Dodatkową zaletą tej lokaty jest to, że można ją założyć nie mając konta w banku.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!

ranking lokat trzymiesięcznych

Lp lokata w banku %
1 mBank 4
2 Idea Bank 4
3 Bank Millennium SA 3.25
4 Bank BGŻ Optima 3.2
5 Euro Bank S.A. 3
6 Getin Noble Bank SA 2.8
7 Noble Bank S.A. 2.8
8 neoBANK 2.8
© 2009 iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.