ranking lokat

Dzienna kapitalizacja odsetek

Dzienna kapitalizacja odsetek to pojęcie ściśle związane z lokatami jednodniowymi lub lokatami na dłuższy okres zachowującymi cechy lokat jednodniowych. Dzienna kapitalizacja odsetek oznacza, że odsetki z lokaty są obliczane każdego dnia i w zależności od konstrukcji lokaty albo są odprowadzane na konto bankowe lub doliczane do salda lokaty na kolejny dzień. Z reguły banki stosują to drugie rozwiązanie.

Dzięki dziennej kapitalizacji odsetek możliwe jest uniknięcie podatku od zysków z lokat bankowych zwanego podatkiem Belki. Aby uniknąć podatku wystarczy, że dzienne odsetki z lokaty nie przekroczą kwoty 2,49 złotych. W takim przypadku podstawa opodatkowania jest kwotą zaokrągloną do pełnych złotych czyli kwota 2 złotych, a 19% z dwóch złotych po ponownym zaokrągleniu da kwotę podatku równą 0 złotych.

Niestety, rząd planuje zmiany w Ordynacji Podatkowej i od 2012 roku podstawę opodatkowania i kwotę podatku będzie zaokrąglać do pełnych groszy w górę co w konsekwencji będzie oznaczać, że dzienna kapitalizacja odsetek nie będzie się opłacać, bo podatku i tak nie będzie można uniknąć.

Obecnie banki bardzo często kuszą klientów lokatami wyposażonymi w dzienną kapitalizację odsetek. Lokaty takie zwykle przodują w rankingach i często banki porównują oferowaną lokatę z dzienną kapitalizacją odsetek do oprocentowania zwykłej lokaty podkreślając tym samym wyjątkowość oferty i wysokie zyski.

Lokata Codzienna w ofercie Getin Bank

Getin Bank jako kolejny bank na polskim rynku wprowadził do swojej oferty lokatę z dziennym oprocentowaniem. Główną zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość uniknięcia 19% podatku od zysków kapitałowych.

Na koncie w Eurobanku dostępna dzienna kapitalizacja odsetek

Od maja w Eurobanku dostępna jest usługa kont oszczędnościowych oprocentowanych 6,06% w skali roku. Nie byłoby w tym nic dziwnego ani innowacyjnego gdyby nie fakt, że na kontach następuje dzienna kapitalizacja odsetek, dzięki której klienci banku mogą uniknąć tzw. podatku Belki.

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

Ranking lokat listopad 2012

No i stało się. Ranking lokat listopad 2012 już dyskontuje przyszłe obniżki stóp procentowych. Oprocentowanie lokat listopadowych jest nieco niższe niż w poprzednich miesiącach. Coraz trudniej w porównaniu lokat listopad 2012 znaleźć lokaty zdecydowanie powyżej 6 procent. Najlepsze lokaty listopad 2012 niosą ze sobą jeden wniosek - rynek jest już pewien obniżek stóp procentowych.

Ranking lokat październik 2012

Ranking lokat październik 2012 upłynie pod znakiem zapytania - co zrobi w najbliższych miesiącach Rada Polityki Pieniężnej. W październiku RPP nie obniżyła jeszcze stóp procentowych co nie wpłynęło niekorzystnie na lokaty październik 2012. Oprocentowanie lokat może jednak zareagować niegatywnie na najbliższe zapowiadane obniżki stóp i porównanie lokat październik 2012 trzeba będzie często aktualizować.

Ranking lokat wrzesień 2012

Kończą się wakacje a więc pora na ranking lokat wrzesień 2012. W porównaniu lokat we wrześniu 2012 dominują te same banki i te same oferty jak przed miesiącem. Można jednak dostrzec, że najlepsze lokaty wrzesień 2012 utrzymują oprocentowanie z okresu wakacyjnego. Kilka z nich we wrześniu oferuje wyższe oprocentowanie.

Najlepsza lokata długoterminowa Santander Consumer Bank

Postanowiliśmy przeanalizować dostępne oferty lokat długoterminowych i wybraliśmy najlepszą. Najlepsza lokata długoterminowa wrzesień 2012 to lokata na 15 miesięcy Santander Consumer Bank. Dodatkową zaletą tej lokaty jest to, że można ją założyć nie mając konta w banku.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!

ranking lokat trzymiesięcznych

Lp lokata w banku %
1 mBank 4
2 Idea Bank 4
3 Bank Millennium SA 3.25
4 Bank BGŻ Optima 3.2
5 Euro Bank S.A. 3
6 Getin Noble Bank SA 2.8
7 Noble Bank S.A. 2.8
8 neoBANK 2.8
© 2009 iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.