kalkulator lokat

Depozyt bankowy

Depozyt bankowy jest kwotą pieniężną ulokowaną przez klienta banku na czas nieokreślony czyli tak zwane "na żądanie" (a'vista) lub na czas ściśle określony na przykład na lokacie terminowej. Banki mogą dysponować zdeponowanymi środkami klienta, udzielając na ich podstawie kredytów innym klientom, a deponentom mogą płacić odsetki.

Wysokość oprocentowania terminowych depozytów bankowych zależy od długości okresu ich deponowania oraz od aktualnej tabeli oprocentowania danego banku. Depozyty bankowe lokowane na czas nieoznaczony nie są oprocentowane lub oprocentowanie ich jest na bardzo niskim poziomie. Dotyczy to przede wszystkim środków trzymanych na kontach bankowych ROR.

Wyższe oprocentowanie depozytów bankowych należy się spodziewać na tak zwanych kontach oszczędnościowych. Różnicą między kontem oszczędnościowym a zwykłym ROR określa nie tylko oprocentowanie ale również inna wysokość opłat za prowadzenie, przelewy zewnętrzne i wewnętrzne i inne.

Lokaty terminowe charakteryzują się określonym czasem trwania oraz stałym lub zmiennym oprocentowaniem. Istotną cechą lokat terminowych jest to, że klienci korzystający z nich zamrażają kapitał na określony czas, a w momencie zerwania lokaty bankowej tracą część lub całość odsetek.

Prezes BZWBK: Banki nie zrezygnują z wojny depozytowej

Wojna depozytowa cały czas trwa – zmieniła się jedynie z z wojny błyskawicznej w pozycyjną – mówi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Mateusz Morawiecki, prezes BZWBK. Niektóre banki nadal mają problemy z płynnością, więc w kolejnych miesiącach można się jeszcze spodziewać lokat na 6 proc.

NBP: Depozyty ogółem wzrosły o 9,8% r/r, kredyty - o 8,6% w grudniu

Wartość depozytów ogółem wyniosła na koniec grudnia br. 625.162,9 mln zł, co oznacza wzrost o 3,0% w ujęciu miesięcznym i o 9,8% r/r.

Raport Inwestycje.pl: W Nowym Roku spada oprocentowanie depozytów

Kiepska informacja dla oszczędzających - banki decydują się na obniżki oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych. Taki ruch wykonały już: AIG Bank Polska, VW Bank direct oraz Polbank EFG. Niemałe cięcia zapowiadają również Bank Pocztowy oraz Citi Hand...

Państwo konkuruje z bankami o depozyty

Państwo konkuruje o kapitał z bankami. O ile w ubiegłym roku na rynku depozytowym można było spotkać oferty przekraczające 8-10 proc. w skali roku, to dziś oprocentowanie to jest już niższe - mówi Bogusław Półtorak, Główny Ekonomista Bankier.pl

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

Ranking lokat listopad 2012

No i stało się. Ranking lokat listopad 2012 już dyskontuje przyszłe obniżki stóp procentowych. Oprocentowanie lokat listopadowych jest nieco niższe niż w poprzednich miesiącach. Coraz trudniej w porównaniu lokat listopad 2012 znaleźć lokaty zdecydowanie powyżej 6 procent. Najlepsze lokaty listopad 2012 niosą ze sobą jeden wniosek - rynek jest już pewien obniżek stóp procentowych.

Ranking lokat październik 2012

Ranking lokat październik 2012 upłynie pod znakiem zapytania - co zrobi w najbliższych miesiącach Rada Polityki Pieniężnej. W październiku RPP nie obniżyła jeszcze stóp procentowych co nie wpłynęło niekorzystnie na lokaty październik 2012. Oprocentowanie lokat może jednak zareagować niegatywnie na najbliższe zapowiadane obniżki stóp i porównanie lokat październik 2012 trzeba będzie często aktualizować.

Ranking lokat wrzesień 2012

Kończą się wakacje a więc pora na ranking lokat wrzesień 2012. W porównaniu lokat we wrześniu 2012 dominują te same banki i te same oferty jak przed miesiącem. Można jednak dostrzec, że najlepsze lokaty wrzesień 2012 utrzymują oprocentowanie z okresu wakacyjnego. Kilka z nich we wrześniu oferuje wyższe oprocentowanie.

Najlepsza lokata długoterminowa Santander Consumer Bank

Postanowiliśmy przeanalizować dostępne oferty lokat długoterminowych i wybraliśmy najlepszą. Najlepsza lokata długoterminowa wrzesień 2012 to lokata na 15 miesięcy Santander Consumer Bank. Dodatkową zaletą tej lokaty jest to, że można ją założyć nie mając konta w banku.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!

ranking lokat trzymiesięcznych

Lp lokata w banku %
1 mBank 4
2 Idea Bank 4
3 Bank Millennium SA 3.25
4 Bank BGŻ Optima 3.2
5 Euro Bank S.A. 3
6 Getin Noble Bank SA 2.8
7 Noble Bank S.A. 2.8
8 neoBANK 2.8
© 2009 iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.