ranking lokat

Cechy lokaty bankowej

Lokaty bankowe charakteryzują się kilkoma ważnymi cechami, na które warto zwrócić uwagę. Przy zakładaniu lokaty terminowej ważnymi cechami są:
  • wysokość oprocentowania, która określa, w jakiej wysokości zysku możemy się spodziewać z danej lokaty, im wyższe oprocentowanie tym lepsza lokata
  • częstotliwość kapitalizacji lokaty - lokaty o dziennej kapitalizacji odsetek do 2012 roku chronią przed podatkiem Belki i dzięki temu są bardziej artakcyjne dla klientów
  • wysokość kwoty minimalnej - banki często określają minimalną kwotę lokaty, dzięki czemu utrudniają klientom maksymalizację zysku z lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek a jednocześnie zapewniają sobie odpowiedni próg wejścia w inwestycję oraz minimalizują ilość zakładanych lokat
  • czy istnieje możliwość negocjowania wysokości oprocentowania w przypadku posiadania większej kwoty pieniędzy - dla klientów z wysokim kapitałem (zwykle powyżej 100 000 złotych) banki są w stanie zaoferować wyższe oprocentowanie niż w tabeli oprocentowania dla zwykłych klientów
  • czy odsetki są dopisywane do kapitału czy też bank przekazuje na nie oprocentowany rachunek - od tego zależy po pierwsze zysk z lokaty oraz optymalizacja lokaty,
  • wysokość dodatkowych opłat związanych z założeniem lokaty,
  • czy można ustanowić pełnomocnika
  • jakie bank stosuje oprocentowanie, gdy zerwiemy lokatę przed terminem zapadalności - jeśli nie wiemy czy środki zgromadzone na lokacie nie będą nam potrzebne przed jej końcem ważne jest czy w momencie jej zerwania tracimy cały zysk czy może tylko część
  • czy oprocetnowanie jest stałe czy zmienne - stałe oprocentowanie gwarantuje nam określony zysk, który możemy sobie wyliczyć za pomocą kalkulatora lokat, w momecie zakładania lokaty ze zmiennym oprocentowaniem bank w dowolnym momencie może je zmniejszyć pomniejszając nasz zysk
Zakładając lokatę należy również zwrócić uwagę na to, czy depozyty danej instytucji finansowej objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W przeważającej większości przypadków tak właśnie będzie co gwarantuje ochronę zainwestowanych oszczędności do wysokości 100 000 euro. Należy unikać instytucji, które oferują znacznie przewyższający inne oferty zysk i nie będące pod ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Tego typu inwestycje mogą wiązać się ze znacznie większym ryzykiem.

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

Ranking lokat listopad 2012

No i stało się. Ranking lokat listopad 2012 już dyskontuje przyszłe obniżki stóp procentowych. Oprocentowanie lokat listopadowych jest nieco niższe niż w poprzednich miesiącach. Coraz trudniej w porównaniu lokat listopad 2012 znaleźć lokaty zdecydowanie powyżej 6 procent. Najlepsze lokaty listopad 2012 niosą ze sobą jeden wniosek - rynek jest już pewien obniżek stóp procentowych.

Ranking lokat październik 2012

Ranking lokat październik 2012 upłynie pod znakiem zapytania - co zrobi w najbliższych miesiącach Rada Polityki Pieniężnej. W październiku RPP nie obniżyła jeszcze stóp procentowych co nie wpłynęło niekorzystnie na lokaty październik 2012. Oprocentowanie lokat może jednak zareagować niegatywnie na najbliższe zapowiadane obniżki stóp i porównanie lokat październik 2012 trzeba będzie często aktualizować.

Ranking lokat wrzesień 2012

Kończą się wakacje a więc pora na ranking lokat wrzesień 2012. W porównaniu lokat we wrześniu 2012 dominują te same banki i te same oferty jak przed miesiącem. Można jednak dostrzec, że najlepsze lokaty wrzesień 2012 utrzymują oprocentowanie z okresu wakacyjnego. Kilka z nich we wrześniu oferuje wyższe oprocentowanie.

Najlepsza lokata długoterminowa Santander Consumer Bank

Postanowiliśmy przeanalizować dostępne oferty lokat długoterminowych i wybraliśmy najlepszą. Najlepsza lokata długoterminowa wrzesień 2012 to lokata na 15 miesięcy Santander Consumer Bank. Dodatkową zaletą tej lokaty jest to, że można ją założyć nie mając konta w banku.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!

ranking lokat trzymiesięcznych

Lp lokata w banku %
1 mBank 4
2 Idea Bank 4
3 Bank Millennium SA 3.25
4 Bank BGŻ Optima 3.2
5 Euro Bank S.A. 3
6 Getin Noble Bank SA 2.8
7 Noble Bank S.A. 2.8
8 neoBANK 2.8
© 2009 iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.