ranking lokat

BPH lokaty

lokata oprocentowanie Waluta okres okres kapitalizacji
Nowy Gatunek 4 % stałe PLN 6 miesięcy 6 miesięcy
e-Lok@ta 1.25 % stałe PLN 12 miesięcy 12 miesięcy
Lokata Lojalnościowa 1.21 % stałe PLN 9 miesięcy 9 miesięcy
e-Lok@ta 1.2 % stałe PLN 9 miesięcy 9 miesięcy
e-Lok@ta 1.2 % stałe PLN 10 miesięcy 10 miesięcy
Lokata standardowa 1.2 % stałe PLN 12 miesięcy 12 miesięcy
Lokata standardowa 1.2 % stałe PLN 24 miesiące 24 miesiące
Lokata standardowa 1.2 % stałe PLN 36 miesięcy 36 miesięcy
e-Lok@ta 1.15 % stałe PLN 6 miesięcy 6 miesięcy
Lokata standardowa 1.1 % stałe PLN 6 miesięcy 6 miesięcy
e-Lok@ta 1.05 % stałe PLN 3 miesiące 3 miesiące
Lokata standardowa 1 % stałe PLN 3 miesiące 3 miesiące
e-Lok@ta 0.8 % stałe PLN 1 miesiąc 1 miesiąc
e-Lok@ta 0.8 % stałe PLN 2 miesiące 2 miesiące
e-Lok@ta 0.6 % stałe PLN 14 dni 14 dni
Lokata standardowa 0.25 % stałe PLN 1 miesiąc 1 miesiąc
Nowy Gatunek 0.25 % stałe PLN 6 miesięcy 6 miesięcy
e-Lok@ta 0.2 % stałe PLN 1 dzień 1 dzień
e-Lok@ta 0.2 % stałe PLN 7 dni 7 dni

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

Ranking lokat grudzień 2012

Idą święta więc czas na ranking lokat grudzień 2012. Poprzedni miesiąc obfitował w zmiany oprocentowania lokat w wielu bankach. Najlepsze lokaty grudzień 2012 jeszcze dorównują wysokością zysków w odniesieniu do listopada ale tendencja jest jedna - banki obniżają oprocentowanie wraz z wyraźną zmianą nastawienia Rady Polityki Pieniężnej odnośnie stóp procentowych.

BGŻ Optima konto oszczędnościowe 6,3 procent

Od 28 października 2012 do 4 lutego 2013 roku BGŻOptima podwyższa oprocentowanie na Rachunkach Oszczędnościowych dla wszystkich nowych klientów. Ci, którzy już posiadają konto oszczędnościowe również mogą skorzystać z wyższego oprocentowania wynoszącego 6,3% w skali roku. Dla nich wyższe oprocentowanie obowiązuje jednak tylko dla nowych środków.

Lokaty bez konta

Od dobrego już czasu niektóre z banków kuszą klientów możliwością zakładania lokat bez konieczności zakładania konta w danym banku. Daje to klientom dodatkowe możliwości wyboru lepiej oprocentowanych lokat niż w swoich bankach bez konieczności wiązania się umową z bankiem. Banki natomiast zyskują możliwość pozyskiwania dodatkowego kapitału w łatwy sposób. Poniżej przedstawiamy lokaty bez konta październik 2012.

Lokata bezkarna

BGŻOptima wprowadza na rynek nową lokatę której wielkim atutem jest to, że można ją zerwać w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Lokata bezkarna, bo o niej tu mowa, jest oprocentowana na 6,5% w skali roku, a okres jej trwania jest na tyle krótki (zaledwie trzy miesiące), że chyba mimo wszystko nie byłoby warto z niej rezygnować.

Lokata na Start 7,5 % w skali roku

Getin Online postanowił zwiększyć oprocentowanie Lokaty na Start. Obecnie Lokata na Start ma oprocentowanie wynoszące 7,5 % w skali roku.

Lokaty w BGŻOptima na topie

W listopadzie 2011 roku na rynek wszedł nowy internetowy bank BGŻOptima. Bank jest ściśle powiązany z bankiem BGŻ i ma służyć oszczędzaniu a więc jak przystało na debiut już na starcie oferuje bardzo ciekawe lokaty bankowe.

Ranking lokat walutowych październik 2011

Dla wszystkich zarabiających w obcych walutach prezentujemy aktualny ranking lokat walutowych na październik 2011. Ranking lokat obejmuje najpopularniejsze waluty czyli euro i dolara.

W jaki sposób oszczędzać pieniądze?

Oszczędzanie nie jest domeną Polaków. Jak wynika z badań jedynie 10% Polaków regularnie oszczędza. Dlaczego tak się dzieje? Czy oszczędzanie jest rzeczywiście takie trudne? A może wystarczy jedynie odrobina wysiłku i samokontroli aby po pewnym czasie cieszyć się całkiem pokaźną sumką na kontach oszczędnościowych lub lokatach bankowych.

Idea Bank oferuje atrakcyjne lokaty bankowe

Nowy bank na polskim rynku - Idea Bank startuje z bardzo atrakcyjną ofertą lokat bankowych. Bank skupia swoją ofertę na przedsiębiorcach, którzy mogą liczyć na preferencyjne oprocentowanie lokat.

Ranking Lokat walutowych

Dla wszystkich posiadających wolną gotówkę w obcej walucie przedstawiamy najlepsze aktualnie oferty na rynku lokat w walutach obcych.

Od jakiej kwoty można negocjować oprocentowanie lokat?

Banki oferują lokaty po to, aby pozyskać kapitał, na którym z kolei będą mogły dalej zarabiać. Im klient więcej zainwestuje na lokacie, tym jest akrakcyjniejszy dla banku. Od jakiej kwoty przeznaczonej na lokatę banki są w stanie zwiększyć jej oprocentowanie w porównaniu do standardowej oferty "dla plebsu"?

Pekao lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank Pekao S.A. Lokata Elastyczna Lokata terminowa oprocentowana na 1.56 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.55 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.4 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.3 % w skali roku.

Noble Bank lokaty

bank lokata oprocentowanie
Getin Noble Bank SA Lokata Mobilna Lokata terminowa oprocentowana na 3 % w skali roku.
Getin Noble Bank SA Lokata na Nowe Środki Lokata terminowa oprocentowana na 2.8 % w skali roku.
Getin Noble Bank SA e-Lokata Progresywna Lokata terminowa oprocentowana na 2.5 % w skali roku.
Getin Noble Bank SA e-Lokata Tradycyjna Lokata terminowa oprocentowana na 2.4 % w skali roku.

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

Ranking lokat listopad 2012

No i stało się. Ranking lokat listopad 2012 już dyskontuje przyszłe obniżki stóp procentowych. Oprocentowanie lokat listopadowych jest nieco niższe niż w poprzednich miesiącach. Coraz trudniej w porównaniu lokat listopad 2012 znaleźć lokaty zdecydowanie powyżej 6 procent. Najlepsze lokaty listopad 2012 niosą ze sobą jeden wniosek - rynek jest już pewien obniżek stóp procentowych.

Ranking lokat październik 2012

Ranking lokat październik 2012 upłynie pod znakiem zapytania - co zrobi w najbliższych miesiącach Rada Polityki Pieniężnej. W październiku RPP nie obniżyła jeszcze stóp procentowych co nie wpłynęło niekorzystnie na lokaty październik 2012. Oprocentowanie lokat może jednak zareagować niegatywnie na najbliższe zapowiadane obniżki stóp i porównanie lokat październik 2012 trzeba będzie często aktualizować.

Ranking lokat wrzesień 2012

Kończą się wakacje a więc pora na ranking lokat wrzesień 2012. W porównaniu lokat we wrześniu 2012 dominują te same banki i te same oferty jak przed miesiącem. Można jednak dostrzec, że najlepsze lokaty wrzesień 2012 utrzymują oprocentowanie z okresu wakacyjnego. Kilka z nich we wrześniu oferuje wyższe oprocentowanie.

Najlepsza lokata długoterminowa Santander Consumer Bank

Postanowiliśmy przeanalizować dostępne oferty lokat długoterminowych i wybraliśmy najlepszą. Najlepsza lokata długoterminowa wrzesień 2012 to lokata na 15 miesięcy Santander Consumer Bank. Dodatkową zaletą tej lokaty jest to, że można ją założyć nie mając konta w banku.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!

ranking lokat miesięcznych

Lp lokata w banku %
1 Euro Bank S.A. 3.5
2 Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA 2.25
3 BIZ Bank 1.85
4 Bank Smart 1.85
5 Inteligo 1.8
6 Plus Bank 1.75
7 Idea Bank 1.5
8 T-Mobile Usługi Bankowe 1.5

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.